سنگ

صادرات سنگ و سنگ اهن

ایران هشتمین کشور دارنده معادن سنگ ساختمانی به شمار می آید. تقریبا 80% از انواع سنگ های ساختمانی در ایران وجود دارد و استخراج می شوند. بسیاری از سنگ های ایران جزء باکیفیت ترین سنگ های دنیا هستند. امروزه صنعت سنگ تراشی بسیار گسترش پیدا کرده است و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرید، فروش سنگ نیز در سراسر دنیا و از جمله ایران به یک صنعت پرسود تبدیل شده است و تجار و بازرگانان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. فروش سنگ از ایران در گروه صادرات غیر نفتی، باعث ارز آوری زیادی برای کشور شده است و به دلیل کیفیت بسیار بالای سنگ های ایرانی و همچنین تنوع زیاد در ساختار و طرح های آن موجب محبوبیت این صنعت شده است. ایران صادر کننده انواع سنگ ها به کشورها می باشد این سنگ ها شامل صادرات سنگ آهن، صادرات سنگ ساختمانی و صادرات سنگ مصنوعی هستند.

صادرات انواع سنگ ها

از جمله سنگ ها و مواد معدنی که به اقصی نقاط دنیا صادر می شوند عبارتند از: سنگ آهن، سنگ ساختمانی، سنگ های ساختمانی جزء سنگ هایی هستند که به بیشتر کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی صادر می شوند.

قوانین صادرات سنگ

کشور ایران دارای معادن سنگی زیادی است که این امر موجب افزایش و رونق صادرات این محصول به سایر کشورها می شود. صادرات انواع کالاها به کشورهای دیگر دارای قوانینی است که به آن ها توجه کنید تا در هنگام صادرات دچار مشکل نشوید. از این قوانین برای صادرات و واردات سنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- بسته بندی

2- اخذ مجوز

3- حمل واظهارکالا به گمرک

4- تهیه وسیله حمل ونقل

5- اخذ گواهی مبدا

6- خروج کالا، خروج کالا در آخرین مرحله شرکت حمل و نقل اجازه خروج کالا از گمرک را از شرکت صادر کننده سنگ دریافت کرده و پس از بارگیری به کشور مقصد حمل می کند.

صادرات سنگ به کشورهای دیگر

ارسال سنگ ایرانی به کشورهای زیادی انجام می شود. این صنعت بازار فعالی در کشورهایی مثل چین و امارات دارد. فروش سنگ ایران به کشور های ایتالیا، صادرات سنگ به آلمان، بلژیک، لهستان، انگستان و فرانسه در اروپا و کشورهای آمریکای جنوبی، استرالیا و ژاپن و صادرات سنگ به امارات صورت می گیرد.

کشور ایران به پشتوانه برخورداری از 68 نوع ماده معدنی و ذخایری که شناسایی شده به میزان تقریبی60 میلیارد تن، از جایگاه ویژه ای در سطح جهان برخوردار است. ذخایر سنگ ایران از نظر تنوع سنگ های ساختمانی در رتبه اول و از نظر تولید و استخراج جزء هفت کشور اول دنیا محسوب می شود

صادرات سنگ به ترکیه

کشور ترکیه از جمله کشورهای همسایه ما است که بازار بسیار خوبی برای سنگ های صادراتی محسوب می شود. برای اینکه این بازار را حفظ کنیم باید در صادرات خود به این کشور از استانداردهای ویژه ای استفاده کنیم. یکی از این موارد استفاده از ضخامت های مناسب و ابعاد مورد نظر است که تاجر باید به این موارد اهمیت دهد. دقت در این موارد می تواند توجه بسیاری از خریدارن را در کشور ترکیه به خود جلب کند. برای جلب توجه مشتریان خود در ترکیه باید به تهیه سنگ هایی باکیفیت و مرغوب و همچنین بسته بندی های مرتب و طبق قاعده توجه کنید

صادرات سنگ به اروپا

کشور های اروپایی زیادی هستند که بازار بسیار خوبی برای انواع سنگ های صادراتی ایران هستند، این کشورها شامل ایتالیا، آلمان، انگستان و فرانسه و بلژیک و غیره می باشند. به دلیل وجود تحریم ها و موانع بر سر مراودات بانکی ایران با سایر کشورها، حجم فروش و ارسال سنگ به کشورهای اروپایی کاهش یافته است.

صادرات سنگ به عمان

عمان بیشتر از کشورهای دیگر سنگ وارد می کند. پس برای اینکه بتوانید بازار خوبی درعمان داشته باشید باید بازاریابی حساب شده‌ای داشته باشید. برای اینکه مشتری خود را راضی نگه دارید باید برای خریداران خود امتیازات خاصی در نظر بگیرید تا در بازار رقابتی از رقبای خود پیشی بگیرید.

صادرات سنگ به کانادا

هر کشوری در واردات و صادرات خود قوانین و مقراتی دارد که باید رعایت شود تا خریدار بتواند در خرید خود احساس رضایت داشته باشند. خریداران کانادایی در خرید خود به این نکات توجه می کنند:

1- کالایی باکیفیت بالا با قیمت رقابتی،

2- تحویل به موقع،

3- تحویل محصول مطابق با مشخصات و نمونه های ارائه شده،

4- حمل و نقل اصولی کالا،

5- بسته بندی درست.

صادرات سنگ به عراق

کشور عراق جزو کشورهای همسایه ایران است که صادرات انواع سنگ های معدنی به این کشور زیاد می باشد از جمله سنگ هایی که در عراق طرفداران زیادی دارد سنگ های مرمریت وسنگ های تراورتن وکرستال وچینی هستند.

شرکت صادرات سنگ

صنعت صادر کردن سنگ در کشور ما در حال رونق گرفتن است شرکت های بازرگانی زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و شرکت تضمین ترخیص یکی از معتبرین شرکت های وارداتی و و صادراتی است

سخن آخر

شرکت های زیادی هستند که در زمینه فروش و ارسال سنگ فعالیت می کنند. از جمله آن ها شرکت بازرگانی صباغی زاده است که در زمینه صادرات انواع سنگ ها کارشناسان زبده وکار بلدی دارد که شما می توانید برای کسب راهنمای صادرات سنگ و اطلاع از تعرفه صادرات سنگ  از این شرکت یاری بجویید.

بلازم به ذکر است بازرگانی تضمین ترخیص علاوه بر صادرات کالا در واردات کالای صادراتی نیز تبحر دارد و با به کارگیری بهترین و متخصص ترین ترخیص کاران به این امور می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *