واردات از گمرک شهریار

ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران

معرفی گمرک شهریار تهران

ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران برای تجار و بازرگانان داخلی و خارجی کشور بسیار حائز اهمیت است. این گمرک که از سال 1355 هجری شمسی به طور رسمی و تحت نظارت سازمان ها و مراجع قانونی کشور فعالیت خود را در حوزه واردات و صادرات کالا آغاز کرد، امروزه به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین گمرکات زمینی تجاری استان تهران شناخته شده و از جمله قطب های اصلی تجارت های بین المللی کشور می باشد.

ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران با توجه به موقعیت جغرافیایی این گمرک و امکانات و خدمات مختلف آن می تواند مزایای مختلفی از جنبه های اقتصادی و تجاری برای تاجرین و بازرگانان داخلی کشور داشته باشد، از این رو لازم است پیش از انتخاب این گمرک به عنوان قطب اصلی تجارت های بین المللی خود با چگونگی تشریفات اداری و امور گمرکی آن آشنا شده و در زمینه های گوناگونی همچون امکانات و خدمات مختلف گمرک شهریار اطلاعاتی کسب نمایید.

بدین منظور در ارتباط با معرفی و آشنایی بیشتر با گمرک شهریار تهران باید بگوییم که این گمرک به عنوان تنها گمرک زمینی تجاری استان تهران شناخته شده و گمرک های مختلفی از جمله گمرک غرب تهران، گمرک جنوب تهران و گمرک نمایشگاه‌ها زیر نظر گمرک شهریار فعالیت دارند و مطابق با قوانین و استانداردهای این گمرک خدمات مختلفی را به تجار و بازرگانان ارائه می نمایند.

گمرک شهریار تهران در کیلومتر 7 جاده قدیم کرج قرار گرفته و از نظر موقعیت جغرافیایی به فرودگاه های بین المللی مهرآباد و امام خمینی، به مرکز استان تهران و پایتخت کشور و به خطوط ریلی راه آهن بسیار نزدیک می باشد، به طوری که حمل و نقل کالا از این گمرک تا مقصد مورد نظر تجار در کمترین زمان ممکن و با انواع وسایل نقلیه هوایی، زمینی و ریلی قابل انجام است.

فضای بزرگ، انبارهای مجهز، فعالیت شبانه روزی کارکنان و انبارداران این گمرک در تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران، می تواند در تسریع امور بازرگانی و فعالیت های تجاری تجار بسیار موثر واقع شده و از نظر اقتصادی مزایای مختلفی را برای آن ها به همراه داشته باشد. بدین ترتیب انتخاب این گمرک برای انجام انواع مبادلات بین المللی و تجارت های کوچک و بزرگ یک انتخاب کاملا درست، اقتصادی و ایده آل می باشد.

مزایای ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران

گمرک شهریار به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین گمرکات زمینی استان تهران از جمله قطب های اصلی در تجارت های بین المللی کشور شناخته می شود. این گمرک با موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و با ارائه امکانات و خدمات متنوع در راستای تجارت های بین المللی همواره به عنوان یک گزینه ایده آل در انجام مبادلات تجاری و بین المللی از نظر تجار و بازرگانان داخلی معرفی می شود.

در واقع ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران مزایای مختلفی را در انجام سریع روندها و امور بازرگانی فعالیت های تجاری برای تجار به همراه دارد که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود انبارهای بزرگ و مجهز در تخلیه و بارگیری سریع کالاها می تواند بسیار موثر و مناسب باشد.

این گمرک مجهز به سیستم هوشمند اطفاء حریق بوده و از نظر تامین ایمنی کالاهای انبار شده بسیار مناسب می باشد.

نزدیکی موقعیت جغرافیایی گمرک به خطوط راه آهن در نقل و انتقالات سریع کالاها به نقاط مختلف کشور بسیار موثر و اقتصادی تلقی می شود.

با توجه به فعالیت های شبانه روزی گمرک شهریار باید گفت که امور گمرکی و ترخیص کالاها در اسرع وقت انجام می شود.

نزدیک بودن گمرک به فرودگاه های بین المللی مهرآباد و امام خمینی در نقل و انتقالات هوایی بسیار موثر می باشد.

در تخلیه و بارگیری کالاها همواره از ماشین آلات بسیار پیشرفته استفاده می شود.

نزدیکی گمرک به پایتخت کشور و مرکز استان تهران در تسریع انجام امور بازرگانی بسیار موثر واقع شده است.

این گمرک در نزدیکی دو بزرگراه اصلی آزادگان و فتح قرار گرفته و از نظر نقل و انتقالات زمینی کالاها بسیار مناسب می باشد.

رعایت استانداردها، ضریب ایمنی بالا و انواع سیستم های هوشمند در حفظ و نگهداری کالاهای انبار شده، می تواند خیال بازرگانان و تجار را در خصوص نحوه نگهداری کالاها در گمرک آسوده سازد.

در این میان از جمله دیگر مزایای مهم و کاربردی ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران می توان به ترخیص انواع کالاهای وارداتی اشاره کرد:

ترخیص فرآورده‌ها و مشتقات مایع نفت و گاز

ترخیص پوست، چرم و سالامبور

ترخیص خودرو

ترخیص تجهیزات پزشکی

ترخیص سیگار و محصولات دخانی

ترخیص تلفن همراه و لوازم جانبی

ترخیص کالاهای متعلق به سفارتخانه‌ها

ترخیص ماشین‌آلات راهسازی مستعمل

ترخیص فرش ماشینی

ترخیص تخصصی رایانه، نوت بوک و لوازم جانبی و تجهیزات رایانه، دوربین عکاسی و مداربسته

ترخیص کالاهای خاص نظامی و اقلام دفاعی

ترخیص ماشین‌آلات راهسازی نو

چگونگی ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران

ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران با توجه به موقعیت جغرافیایی این گمرک و خدمات و امکانات مختلف آن در راستای تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا های وارداتی، مزایای مختلفی را از جنبه های اقتصادی، تجاری و … برای تجار و بازرگانان به همراه دارد؛ اما همانطور که می دانید برای تسریع بخشیدن به امور بازرگانی فعالیت های تجاری خصوصا تجارت های وارداتی بهتر است که پیش از هر گونه اقدام در این زمینه با مراحل و ضوابط کار آشنا باشید تا بدین وسیله و مطابق با قوانین داخلی و خارجی تجارت های خود را گسترش داده و در کمترین زمان به بالاترین سودهای اقتصادی و تجاری دست یابید.

فرآیندها و مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران تقریبا مشابه با سایر گمرکات کشور انجام شده و لازم است پیش از مراجعه به اداره گمرک و ارائه اظهارنامه خود در خصوص ترخیص کالاها، اسناد و مدارک مورد نیاز گمرک را تهیه نموده و پس از ارائه آن به کارشناسان اداره گمرک شهریار و دریافت مجوزهای ترخیص، کالاهای خود را از انبارهای گمرک تحویل بگیرید. اسناد و مدارک لازم در این زمینه می توان به مجوزهای واردات کالا، پکینگ لیست، برگه های پروفرما، پیش فاکتور، اظهارنامه های گمرکی، برگه های ثبت سفارش و … اشاره کرد.

برای ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران همچنین می توانید از یک ترخیص کار حرفه ای نیز کمک بگیرید، برای این منظور می توانید به کمک شرکت های بازرگانی ترخیص کاران حرفه ای را استخدام نموده و به وسیله علم و تجربه آن ها برای ترخیص کالاها و محموله های مختلف خود از گمرک اقدام نمایید

گروه بازرگانی تضمین ترخیص ضمن استخدام مجرب ترین تیم حرفه ای ترخیص کاران، خدمات متنوعی را در خصوص ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران و سایر گمرکات مختلف کشور ارائه می نماید، به طوری که تجار و بازرگانان داخلی و خارجی می توانند با مراجعه به این شرکت بازرگانی و ارائه درخواست های متنوع خود در خصوص انجام امور بازرگانی تجارت های بین المللی، از خدمات متنوع این شرکت استفاده نموده و با صرفه جویی در زمان و هزینه های خود با خیالی آسوده به تجارت های کوچک و بزرگ پرداخته و فعالیت های خود را در زمینه صادرات و واردات کالا گسترش دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *