گمرک غرب

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران

معرفی گمرک غرب تهران

تهران به عنوان پایتخت کشور، از جمله قطب های اصلی دنیای تجارت ایران شناخته شده و اغلب قراردادهای بزرگ تجاری در این شهر بزرگ نوشته و به انجام می رسند. با توجه به اهمیت این شهر بزرگ در انجام تجارت های داخلی و خارجی، گمرکات بزرگ هوایی و زمینی مهمی در این شهر قرار گرفته اند که تجار و بازرگانان به وسیله این گمرکات کالاهای خود را به کشور وارد می کنند. گمرک غرب تهران به عنوان یکی از بزرگترین گمرکات کشور شناخته می شود، به طوری که ترخیص کالا از گمرک غرب تهران برای تجار و بازرگانان داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

گمرک غرب تهران از جمله گمرکات بزرگ کشور می باشد که در منطقه 21 شهر تهران و در کیلومتر 10 جاده قدیم تهران-کرج قرار گرفته است. این گمرک به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب، نزدیکی به فرودگاه های بین المللی، قرار گرفتن در مسیر بزرگراه آزادگان و فتح و دسترسی به خطوط ریلی به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در واردات و صادرات کالا در کشور شناخته می شود و معمولا اغلب تجارت های بین المللی بزرگ کشور در این گمرک به انجام می رسند.

گمرک غرب تهران با برخورداری از انبارهای بزرگ و مجهز قابلیت بارگیری و تخلیه 4000 نوع کالای وارداتی را دارد، به طوری که اغلب بارگیری کالاهای وارداتی در کشور توسط انبارهای این گمرک نگهداری می شوند. با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و امکانات مجهز گمرک غرب تهران در انبارداری و نگهداری کالاها فعالیت های مختلفی همچون واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، ترانزیت خارجی مبدا، کارنه مبدا و گمرک قضایی در این گمرک انجام می شوند. همچنین لازم به ذکر است که با توجه به قوانین خاص و امور گمرکی فعالیت هایی همچون کارنه عبوری، کابوتاژ، امور مسافری، گمرک ملوانی، مرزنشینان و امانات پستی در گمرک غرب تهران قابل انجام نمی باشد

آشنایی با چگونگی ترخیص کالا از گمرک غرب تهران

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران برای تجار داخلی و خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در واقع موقعیت جغرافیایی مناسب این گمرک، دسترسی آسان آن به راه های ارتباطی مهم کشور و حمل و نقل کالاهای وارداتی از این گمرک به سایر شهرها موجب شده این گمرک به عنوان اصلی ترین مراکز تجاری کشور شناخته شده و ترخیص کالا از گمرک غرب تهران برای تجار داخلی و خارجی از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

با توجه به آنکه قوانین صادراتی و وارداتی کشور طبق آیین نامه ها و بخشنامه ها تعیین شده و تشریفات و امور گمرکی مطابق با این قوانین انجام می شوند، لذا لازم است که پیش از آشنایی با چگونگی مراحل ترخیص کالا گمرک غرب تهران با قوانین صادراتی و وارداتی کشور آشنا باشید و اطلاعات خود را نسبت به قوانین و آیین نامه های جدید به روز رسانی نمایید.

اکنون پس از آشنایی با قوانین صادرات و واردات کشور لازم است که با تشریفات خاص گمرکی گمرکات کشور آشنا شوید، چرا که هر گمرکی علاوه بر قوانین اصلی دارای یکسری قوانین خاص و تشریفات گمرکی ویژه می باشد که لازم است به منظور سهولت در فرآیند ترخیص کالا، با این قوانین نیز آشنا باشید. بنابراین برای آنکه بتوانید در زمینه ترخیص کالا از گمرک غرب تهران موفق عمل نموده و کالاهای خود را در سریع ترین زمان ممکن از این گمرک ترخیص نمایید، بهتر است که با تشریفات خاص گمرکی این گمرک آشنا باشید.

در زمینه چگونگی انجام فرآیند ترخیص کالا از گمرک غرب تهران باید بگوییم که فرآیند ترخیص در این گمرک مشابه با سایر گمرکات کشور انجام می شود، یعنی شما پس از جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز و دریافت مجوزهای لازم از وزارت صمت می توانید به گمرک مراجعه نموده و با تحویل مدارک مورد نیاز به گمرک، مجوز خروج کالاهای خود را دریافت و سپس نسبت به ترخیص کالاها و خروج آن ها از انبار گمرک اقدام نمایید. از جمله اسناد و مدارک مورد نیاز در زمینه ترخیص کالا از گمرک غرب تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت بازرگانی

اسناد خرید کالا

تمامی مجوز های مورد نیاز برای واردات کالا

ارائه ی بارنامه مربوط به کالا

فاکتور خرید کالا ( ارزش کالا )

ارائه گواهی های بازرسی

بیمه نامه محصول

سندهای بانکی

پروفرما

ترخیصیه

قبض انبار

پکینگ لیست (اطلاعات کامل بار)

مزایای ترخیص کالا از گمرک غرب تهران

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران با توجه به فعالیت و سابقه طولانی این گمرک در انجام تبادلات تجاری مهم، نسبت به سایر گمرکات کشور ساده تر بوده و فرآیند ترخیص کالا از این گمرک سریع تر از سایر گمرکات کشور انجام می شود. ترخیص کالا از گمرک غرب تهران مزایای مختلفی را برای تجار و بازرگانان به دنبال دارد و در واقع یکی از دلایل مهم تجار در انتخاب این گمرک مزایای فوق العاده آن در ترخیص، نگهداری و دریافت کالاهای وارداتی گوناگون می باشد که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موقعیت جغرافیایی مناسب

دسترسی به راه های ارتباطی مهم کشور

انبارهای بزرگ و مجهز

بارگیری و تخلیه کالاهای وارداتی در اسرع وقت

دسترسی به خطوط ریلی مهم کشور

دسترسی به فرودگاه های بین المللی مهرآباد و امام خمینی

برخورداری از تجهیزات پیشرفته در تخلیه و بارگیری کالاها

برخورداری از تجهیزات پیشرفته و سیستم های امنیتی حرفه ای بالا

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران با ترخیص کاران حرفه ای

شرکت تجاری و بازرگانی تضمین ترخیص از جمله شرکت های تجاری با سابقه در کشور می باشد که خدمات گوناگونی را در زمینه انجام امور بازرگانی و فرآیندهای خاص تجاری همچون ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک، حمل و نقل کالاها از گمرکات مختلف کشور و صادرات و واردات انواع کالاها ارائه می دهد.

ترخیص کالا از گمرکات مختلف کشور توسط ترخیص کار های حرفه ای از جمله خدماتی است که توسط تیم بازرگانی اورانوس انجام می شود و شما به عنوان یک تاجر تازه کار، فعال یا باسابقه می توانید به این شرکت مراجعه نموده و با اعلام درخواست خود در زمینه انجام انواع امور بازرگانی تجارت خود، می توانید فرآیند ترخیص کالاهای خود را از گمرک به ترخیص کاران حرفه ای ما سپرده و با خیالی آسوده به سایر امور بازرگانی تجارت خود بپردازید

نابراین اگر به دنبال مجرب ترین ترخیص کاران حرفه ای هستید تا با سپردن امور بازرگانی تجارت خود به آن ها از مشغله های گوناگون تجارت خود بکاهید، می توانید با مشاورین شرکت بازرگانی تضمین ترخیص ارتباط برقرار کرده و پس از دریافت مشاوره های لازم در زمینه انجام امور بازرگانی، درخواست های خود را در خصوص استخدام ترخیص کاران حرفه ای مطرح نموده و از مشاوره های بازرگانی این گروه در گسترش تجارت های خود بهره مند شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *