مستر بچ

تجارت مستر بچ

یکی از محصولات محبوب و پر کاربرد در صنعت مستربچ است که تجارت و صادرات مستربچ های با کیفیت در حوزه ی تخصص های ما می باشد. شما می توانید قیمت خرید و فروش روز این محصول را با ما دنبال کنید و از آن آگاه شوید.

تجارت مستر بچ

برای آن که شما هم بتوانید تجارت مستر بچ را آغاز کنید بهتر است اول آن را به خوبی بشناسید و در مورد آن اطلاعات کافی را کسب نمائید. ابتدا بهتر است که یک تعریف از مستربچ را به شما ارائه دهیم، مستر بچ محصولی می باشد كه در آن افزودنی ها یا پیگمنت هایی را با یک رزین پایه ترکیب می کنند. این افزودنی‌ها شامل مقادیر بسیار زیادی از پودر رنگ یا همان پیگمنت می باشند. که سهولت ذخیره سازی و یا جابه جایی از مزایای این محصول می باشند. مستربچ‌ ها سه جزء اصلی پلیمر پایه، عامل سازگارکننده و افزودنی ها را دارا می باشند.

منظور از پلیمر پایه همام پلیمری است که این مواد تشکیل شده باشد، انواع پلی‌‌اتیلن ها، اتیلن وینیل استات، پلی ‌پروپیلن، پلیمر‌ آلكیدی، پلی‌استایرن، واكس‌هایی با وزن مولكولی پایین و دیگر پلیمر های مخصوص. منظور از سازگار کننده ها نیز که به آن ها ترکیبات آمفی‌ فیلیک نیز می گویند، آن هایی هستند که به خاطر ماهیت شیمیایی خاصی که دارند باعث سازگارسازی پلی اولفین ها و پلیمرهای مربوط به مهندسی می شوند، پایداری حرارتی را افزایش می دهند و غیره که وجودشان باعث می شود که ترشوندگی بر روی سطح رنگ‌دانه ها ایجاد شود و در نتیجه این کار باعث پخش شدن بهتر پیگمنت ها می‌شود و بدون این ‌که روی کیفیت و نوع رنگ محصول اثر بگذارد، پلیمر‌ را هم پایدار می‌ کند.

منظور از افزودنی ها نیز آن هایی هستند که باعث تغییر خواص پلیمرها و مواد شیمیایی می شوند و عبارت‌ اند از آن هایی که بهبود دهنده ی خواص، پیگمنت‌ها و پرکننده‌ها هستند. خود مستر بچ ها دارای انواع مختلفی می باشند از جمله: مستر بچ افزودنی، مستر بچ پر کننده و مستر بچ رنگی. استفاده از مستربچ افزودنی، در محصولات نهایی یکی از بهترین روش های ایجاد خواص فیزیکی و شیمایی است. انواع مستر بچ های افزودنی عبارتند از شفاف کننده ها یا هسته زا ها، لیز کننده ها، نانئ افزودنی، آنتی بلاک ها، آنتی استاتیک ها، روشن کننده های نوری یا براق کننده ها، کمک فرایند پلیمر، پایدار کننده نور، ضد سایش ها، کمک فرآیند پلیمر.

صادرات مستر بچ

بهتر است بدانید که در فرایند تولید و صادرات مستر بچ، مستر بچ های رنگی رایج تر می باشند به این دلیل که این مستر بچ ها علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب و مورد نظر برای محصول نهایی، باعث اصلاح و بهبود بخشیدن خواص فیزیکی و مکانیکی نیز می‌شوند. همچنین مستربچ رنگی، یک مخلوط پلاستیکی است که شامل درصد بالایی از رنگ دانه و درصد پایینی از‌ پلیمر ها می شود و با تغییر غلظت و اندازه این ماده می توان به نمونه‌ های رنگی مختلفی دست یافت.

قیمت خرید مستر بچ

برای این که بتوانید اطلاعاتی درباره قیمت خرید مستر بچ داشته باشید باید به قیمت روز آن توجه کنید زیرا این کالا نیز با توجه به نوسانات بازار دچار تغییر شده است و قیمت ثابتی ندارد. مستر بچ در موارد بسیاری مانند ساخت گرانول استفاده می شود‌ و این گرانول ها اکثرا برای پوشش های مختلفی نظیر کف باشگاه ها و مهد کودک ها و غیره استفاده می شوند.

اگر گرانول استفاده شده در کف باشگاه از مواد اولیه و مستر بچ خوب و با کیفیت ساخته نشده باشند، باعث می شود که با کوچک ترین ضربه وارده از طرف وزنه ها این گرانول از هم پاشیده شود و یا با انتقال ضربه موجب شکستن موزاییک های زیرین شود. پس باید تولید کنندگان گرانول در زمان خرید مستر بچ از فروشندگان معتبر خرید خود را انجام داده یا از افرادی که مراکز برند و شناخته شده ای دارند خرید کنند.

فروش روز مستر بچ

افراد بسیاری می باشند که علاقه مند به فروش روز مستر بچ ها می باشند. به این دلیل که از مزایای ارزشمند این مستر بچ ها مطلع می باشند. مستر بچ ها دارای مزایای بسیاری می باشند از جمله به کار گیری و استفاده از مستربچ ‌ها می‌تواند هم در وقت، هم انرژی و هم هزینه مخلوط ‌كردن پودرها و زحمت نیروی كار صرفه ‌جویی كند و استفاده از این تركیب ها بسیار اقتصادی می باشد.

خریدار مستر بچ

قابل توجه افرادی که می خواهند مستر بچ خریداری کنند باید گفت که مستربچ در رنگ های متفاوتی تولید می شود و از هر رنگ آن برای تولید وسایل و کالای خاصی استفاده می شود.

به طور مثال در تولید گرانول از رنگ های آبی و خاکستری این کالا استفاده می شود و بسیار ترکیب زیبایی می باشد. همچنین برای کف پوش کردن پارک ها از رنگ های روشن مانند قرمز و صورتی استفاده میکنند تا کودکانی که جهت تفریح به آنجا می ایند از بازه این رنگ ها لذت برده و دل شاد شوند.

خرید و فروش مستر بچ

در مجموعه ما نیز فروش مستر بچ بسیار رواج دارد و شما می توانید محصول مورد نظرتان را به راحتی انتخاب و خرید کنید.

تعرفه گمرکی مستر بچ

شما می توانید برای اطلاع از نحوه صادرات، واردات و بارگیری و تعرفه ی گمرکی مستر بچ  به سایت ما مراجعه کنید و از این محصول آگاه شوید. مستر بچ ها به‌دلیل این که باعث عدم پخش ‌شدن مناسب برخی از افزودنی‌ها می شوند، امکان این که آن ها را  مستقیم به محصول اضافه کنید وجود ندارد، که مستربچ توانسته است این مشکل را حل کند. اگر بخواهیم این مسئله را با مثالی توضیح دهیم باید گفت که در فرآیندهای تزریق، اضافه کردن افزودنی های پودری به علت این که طول مارپیچ ها کوتاه می باشد، دستگاه تزریق نمی تواند این کار را بکند بنابر این باید از مستر بچ ها استفاده کرد.

مستربچ ماده‌ای پرکاربرد در صنایع پتروشیمی می‌باشد که در ایجاد رنگ‌های مختلف در محصولات و بالابردن کیفیت مواد پلاستیکی به کاربرده می‌شود. مستربچ ترکیبی از پایه پلیمری، عامل سازگار کننده، افزودنی‌های شیمیایی می‌باشد.

پایه پلیمری آن مانند پلاستیک است و از نظر ظاهری شکلی شبیه گرانول دارد.

خرید و صادرات مستربچ

انواع مستربچ‌ها:

مستربچ‌ها به سه دسته رنگی، افزودنی و پرکننده تقسیم می‌شوند.

1-مستربچ‌های رنگی:

قطعات رنگی پلاستیکی با استفاده از مستربچ‌های رنگی تولید می‌شوند. این مستربچ‌ها از رنگ‌دانه‌ها که شامل پیگمنت‌های معدنی و آلی هستند و عامل سازگار کننده که برای پخش شدن بهتر پیگمنت‌ها به کار می‌رود و باعث پایداری پلیمرها نیز می‌شود، تشکیل می‌شوند. اجزای سوم مستربچ رنگی شامل پایه پلیمری است که باعث یکنواخت شدن پیگمنت‌ها و شکل گرفتن آسان‌تر محصولات می‌شود.

2-مستربچ افزودنی:

از مستربچ افزودنی برای ایجاد خواص فیزیکی و شیمیایی در محصولات موردنظر استفاده می‌شود.

مستربچ افزودنی به دسته‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شود که موجب تغییرات خاصی در محصولات می‌شوند. در زیر چندین مورد از انواع مستربچ‌های افزودنی ذکر شده است.

مستربچ لیز کننده

مستربچ براق‌کننده

مستربچ پایدارکننده نور

مستربچ ضد حریق

مستربچ چسبندگی

مستربچ ضد مه

مستربچ ضدضربه

3- مستربچ پرکننده:

این نوع مستربچ موجب بهبود خواص مستربچ و کاهش قیمت آن می‌شود. مستربچ تالک و کربنات کلسیم نمونه‌ای از این مستربچ پرکننده می‌باشند.

صادرات مستربچ

کاربردهای مستربچ:

کاربردهای مستربچ بسیار زیاد می باشد اگر بخواهیم نمونه ای از کاربردهای مستربچ رابگوییم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لوله های تک جداره و دوجداره

قطعات مختلف خودرو

تولید سیم ها و کابل

کارتن ها و گونی

نایلون و نخ پلی استر

ظروف پلاستیکی

سرنگ و برخی لوازم پزشکی

مزایای مستربچ:

از مزایای استفاده از مستربچ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حمل‌ونقل آسان مستربچ‌ها و ذخیره‌سازی آسان

کاهش مقدار مصرفی دانه‌های رنگی در مواد پلاستیکی

افزایش شفافیت و کاهش کدری محصولات رنگی

یکنواخت پخش کردن رنگ‌ها

حداقل رساندن هزینه‌های پاک‌سازی و حذف ضایعات

کاهش خطرات ناشی از پخش شدن پیگمنت‌ها در هوا برای کارکنان

ایجاد اضافه‌کردن افزودنی‌هایی که به‌تنهایی نمی‌توان به محصولات اضافه کرد.

میزان استفاده از مستربچ:

به طور تقریبی می‌توان مقدار مستربچ را در تولید یک محصول از زیر یک درصد تخمین زد تا بالای 50 درصد. این میزان مصرف به محصول موردنظر و کاربردش بستگی دارد.

میزان استفاده از مستربچ در محصولی به عوامل زیر بستگی دارد:

1. میزان درصد و کیفیت مستربچ در تولید محصول موردنظر

2. حجم یا ضخامت محصول

3. میزان غلظت و پوشش‌دهی موردنظر

مستربچ

فرایند تولید مستربچ:

برای تولید مستربچ از دستگاهی گرانول ساز به نام اکسترودر دو پیچه استفاده می‌شود. فرایند تولید مستربچ به 4 مرحله زیر تقسیم‌بندی می‌شود.

1. فرمولاسیون:

مرحله فرمولاسیون اولین و مهم‌ترین مرحله تولید مستربچ می‌باشد. زیرا در این مرحله به میزان افزودنی‌ها و فرمول‌بندی رنگ باید توجه زیادی نمود. در این مرحله باید تمام نکات مانند وزن کردن مواد بسیار با دقت انجام گیرد.

2. خوراک‌دهی:

این مرحله مربوط به تنظیم کردن میزان تغذیه اجزاء متناسب با خروجی در دستگاه می‌باشد.

3. مخلوط کردن:

در این مرحله پیگمنت‌های رنگی و افزودنی‌های شیمیایی باید به‌خوبی در دمای مناسب مخلوط شوند. این دما در حدی باید باشد تا مخلوط را به‌خوبی ذوب کند.

مرحله مخلوط کردن شامل

خیس کردن پیگمنت‌ها، افزودنی‌ها

مخلوط کردن فیزیکی

پخش یکنواخت و توزیع پیگمنت، افزودنی و پرکننده در پلیمر مذاب

پراکنده‌سازی مستربچ برای جلوگیری از شکل کلوخ شدن  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *