صادرات ذغال

صادرات ذغال با کارت تولیدی

امروزه صادرات زغال فشرده مرغوب و با کیفیت بالا به کشورهای همسایه بسیار پر رونق بوده و بازار فروش خوبی دارد. زغال فشرده از محصولاتی است که باید فروش و صادرات آن به شکل با کیفیت و مرغوب انجام گیرد. ولی اگر افرادی قصد صادرات این محصول را به کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورها داشته باشند  و آگاهی لازم را دراین زمینه ندارند باید گفت که بهتر است به افرادی که در کار فروش و صادرات این محصول هستند مراجعه کرده و از مشاوره  با ایشان اطلاعات لازم را به دست آورند.

گروه مهر صنعت در زمینه تولید زغال فشرده و راه اندازی خط تولید زغال فشرده سالهای متمادی فعالیت داشته و در امر مشاوره به دوستانی که علاقه به انجام این کار را دارند، داوطلب بوده و برای مساعدت به مشتریان عزیز در این زمینه از هیچ کاری دریغ نمی نماید.

چرا زغال فشرده صادرات می شود؟

تولید زغال از خاک اره و دیگر ضایعات چوبی ، با توجه به ارزان بودن مواد اولیه سازنده آن، بسیار سودآور است و وجود بازار خوب داخلی به خوبی پاسخگوی نیاز شما برای درآمدی مناسب از کارخانه زغال است.

اما اگر درصدد گسترش کسب و کار خود باشید و تمایل به به دست آوردن سودی بسیار بیشتر، صادرات زغال فشرده بهترین زمینه است.

با توجه به منابع گیاهی و چوبی در کشورمان که از کیفیت بسیار مرغوبی برخوردار است، مواد اولیه یعنی همان خاک اره حاصل شده نیز بسیار با کیفیت است و به نسبت بسیاری از کشور ها، از مرغوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

مواد اولیه ارزان و در عین حال با کیفیت، سبب شده تا زغال تولیدی در کشورمان به خوبی در کشورهای دیگر بخصوص همسایگان به فروش برسد.

زمینه های فراهم شده در زمینه تولید ذغال فشرده در کشور ، به حدی است که میزان بسیار زیادی از زغال تولیدی در کشور به بسیاری از کشور های دیگر صادر می شود.

صادرات زغال فشرده، دریچه ای به رسیدن به سودی فراتر از ایده آل و فوق العاده در این صنعت است.

زغال فشرده به چه کشور هایی صادر می شود؟

بیشترین استفاده از زغال در جهان، به صرف پخت و پز و قلیان کشی ، و پس از آن به عنوان سوخت است . بنابراین ، می توان گفت بیشترین میزان استفاده از زغال فشرده، مربوط به کشور های عرب و کشورهای حوزه خلیج فارس است که در سنت خود قلیان کشی ، کباب پزی و طبخ با زغال زیاد است.

اما این بدان معنی نیست که زغال در دیگر کشورها استفاده ندارد، امروزه در بسیاری از کشور های غربی نظیر کشور های اروپایی و آمریکا نیز شاهد مصرف زغال برای قلیان و کباب هستیم. استفاده از زغال به عنوان سوخت نیز رواج زیادی در برخی کشورهای اروپایی دارد.

بنابراین ، باید گفت که استفاده از زغال در همه ی جهان بوده، که بیشتر این کشور ها زغال فشرده را از دیگر تولیدکنندگان وارد می کنند.

از جمله کشور هایی که ایران صادر کننده زغال فشرده به آن هاست، می توان به ترکیه، عراق ، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، عمان، عربستان، قطر ، امارات متحده عربی، بحرین، لبنان، آذربایجان، کویت ، ارمنستان و برخی کشور های اروپایی اشاره کرد.

مجوز صادرات زغال فشرده و شرایط صادرات زغال فشرده چیست؟

برای این که شروع به صادرات زغال فشرده تولید شده خود کنید، باید از قوانین صادرات و گمرکی نیز به خوبی آگاهی داشته باشد و طبق آن ها شروع به صادرات کنید.

بر اساس قوانین صادراتی جمهوری اسلامی ایران، منعی برای صادرات زغال فشرده وجود ندارد، و در طی سالهای گذشته، این نوع زغال (ذغال فشرده) تحت تعرفه گمرکی ۴۴۰۲ صادر شده است. و مجوز صادرات زغال فشرده به متقاضیان داده می شود.

توجه داشته باشید که برای  صادرات زغال فشرده ، کارگاه زغال شما نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت و معدن می باشد و باید مجوز های مربوطه را اخذ کنید.

جدا از مجوز تولید زغال فشرده ، باید مجوز صادرات زغال فشرده را نیز از اداره گمرک و ادارات مربوطه اخذ کنید.

پس از اخذ اجازه های مربوطه برای صادرات، در مورد شرایط صادرات زغال فشرده باید مشتری مورد نظر خود را در کشور مقصد نیز پیدا کنید.

در صورتی که خود مشتری را ندارید می توانید با شرکت های بازرگانی صادراتی مشورت کنید.

صادرات زغال فشرده با مهر صنعت

اگر شما تولید کننده گرامی نیز تمایل به صادرات دستاورد خود دارید ، و استاندارد ها و مجوز های لازم را نیز اخذ کرده اید اما نمیدانید صادرات ذغال را از کجا شروع کنید و مشتری مورد نظر را ندارید، نگران این موضوع نباشید.

مهرصنعت با سالهای سال تجربه در زمینه تولید و صادرات زغال فشرده ، ضمن اخذ استانداردهای ایزو مربوطه از سازمان های بین المللی در زمینه تولید و صادرات، راهنما و مشاور شما در امر صادرات زغال فشرده است.

در صورتی که نیاز به هرگونه مشاوره برای صادرات ذغال دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید، تا هماهنگی های لازم برای جلسات مشاوره به عمل آید.

ترکیه از قدیم روابط بین المللی قابل قبولی را با ایران و دیگر کشورهای همسایه خود دارا بوده به طوری که در گذشته بالاترین حجم صادرات و واردات ایران با کشور همسایه خود بوده است. زغال فشرده یکی از کالاهایی است که در لیست اقلام صادره به کشور ترکیه قرار دارد. کشور ترکیه با قبول کردن مقررات گمرکی کشورهای اروپایی (اتحادیه اروپا) در سال ۱۹۹۶ میلادی و عضو شدن در این اتحادیه در روابط تجاری خود موقعیت جدیدی را به وجود آورد و این مسئله باعث ارتقاء و پیشرفت قابل توجه این کشور در امور صادرات و واردات گردید.

ترکیه با کشورمان در شمال غربی دارای مرز زمینی مشترک است که این مسئله خود صادرات زغال فشرده به این کشور را آسان تر می کند.

صادرات زغال چینی

صادرات ذغال فشرده به عراق

لازم به ذکر است زغال فشرده در کشورهای حاشیه خلیج فارس یعنی کشورهای عربی بسیار مطلوب و پرطرفدار می باشد و برای کسانی که متقاضی تجارت با سرمایه کم و سود بالا می باشند، بسیار مورد مناسبی هست. کشور عراق یکی از متقاضیان اصلی این محصول بوده و سالانه مقادیر زیادی زغال فشرده به عراق صادر می شود.

با توجه به روابط دوستانه و صادرات بسیار با کشور عراق ، و همچنین وجود مرز مشترک زمینی ، عراق یکی از اسان ترین و بهترین مشتریان برای صادرات زغال فشرده است.

صادرات زغال چینی به عمان

زغال فشرده در هتلهای برتر و درجه یک کشورهای عربی مانند عمان  استفاده می گردد . ذغال فشرده ماده سیاه‌رنگ، شکننده  و سبک می باشد که بقایای مانده از چوب نیم‌سوز است که بیشتر ترکیبات آن به کربن تبدیل شده باشد.  ذغال چینی یا زغال فشرده، نوعی بریکت سوختنی است که با خاک زغال چوب و دیگر مواد  ساخته می شود بیشترین استفاده را در بین مردم دارد.

کشور عمان که در فرای دریای عمان از کشورمان قرار دارد نیز از کشورهای خریدار زغال فشرده است.

صادرات زغال فشرده به امارات

زغال انواع گوناگونی دارد که به نوع مواد اولیه تشکیل‌دهنده و روش تهیه آن بستگی داشته و دارای کیفیت‌های متفاوتی می باشد. زغال کبابی بلوط، زغال لیمو، سیب، پسته و غیره از انواع زغال های رایج هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. در نقاط مختلف ایران در ارتباط با انواع شرایط  متفاوت دما و آب و هوای آن منطقه و چوب‌های آن نوع تولید زغال فرق دارد. زغال فشرده به کشورهای عربی به خصوص به امارات نیز صادر می شود که استفاده فراوانی از آن حتی در هتل ها دارند. در کشور ثروتمند امارات، بخصوص در دبی ، سفره خانه ها، رستوران ها، کافه ها و اصناف بسیار دیگری وجود دارند که استفاده زیادی از زغال دارند و این کشور با داشتن سنت قلیان کشی در اعراب، یکی از  مقاصد بسیار خوب صادرات ذغال فشرده می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *